Bazén : 23
Sauna : 26
Venek : 0
Bazén: 31 °C
Whirpool: 34 °C
Venek: °C

Chodíte rádi do sauny a ještě jste nezažili saunový ceremoniál? Jde o zpestření saunování, které provádí zkušený saunér. Ceremoniál je v ceně vstupného do saunového světa krytého aquaparku.

Rozpis ceremoniálů:

Termín:      Typ ceremoniálů:
pondělí    5. 11. 17:00 orientální
pondělí  12. 11. 17:00 meduňkový
pondělí  19. 11. 17:00 citrusový
pondělí  26. 11. 17:00 skořicový
     
pondělí    3. 12. 17:00 afrodiziakální
pondělí  10. 12. 17:00 energický
pondělí  17. 12. 2018 17:00 valašský
     
pondělí   7. 1. 2019 17:00 indický
pondělí  14. 1. 17:00 bylinný
pondělí  21. 1. 17:00 pomerančový
pondělí  28. 1. 17:00 jalovcový
 
Jak ceremoniál probíhá?
Pomocí víření horkého vzduchu, poléváním kamenů aromatickou přírodní esencí, případně i peelingem nebo potíráním kůže či dalšími procedurami, se do saunování dostává další dimenze. Ceremoniály jsou ve světě velmi oblíbené a postupně přicházejí i k nám. Tyto procedury nabízíme nyní i ve wellness světě krytého aquaparku Olešná v předem stanovených hodinách a termínech.

Poléváním kamenů se zvyšuje vlhkost vzduchu v sauně a tím se zvětšuje pocit horka. Více se potíte, pocení podporují také některé esence. Víření vzduchu se provádí ručníkem, nejdříve se rozhání nejteplejší vzduch přímo nad saunovými kamny a posléze pak saunér přistupuje k návštěvníkům a provádí přímý parní náraz - tedy ovívání ručníkem. Postupů je mnoho a je jen na vynalézavosti saunéra jak ovívání provede. Může to být lehké ovívání spodním vzduchem a nebo prudké s nejteplejším vzduchem, který je pod stropem sauny. Tato procedura končí politím kamenů a opakuje se většinou celkem třikrát. Celkový čas ceremoniálu je většinou do 10 minut, ale existují i delší ceremoniály s přestávkou na ochlazení. Pro saunéra jde o fyzicky náročnou činnost, při které se zahřeje nejvíce ze všech účastníků. Proto je vhodné jej na závěr odměnit potleskem. Polévání kamenů může být pouze vodou, nebo nejčastěji vodou s esencí. Jiné je použití sněhu nebo přímo velkých ledových kostek či ledové drti. Částečně je ceremoniál show, událost při které se dobře pobavíte, někdy může být i velmi veselý, jindy vážný až meditační. Ceremoniály mají i svá pravidla. Jedním ze základních pravidel je, abyste osušku či prostěradlo měli rozprostřené pod celým tělem, pokud sedíte s nohami na spodní příčce,tak i pod nimi. Při ceremoniálu se neodchází. Pokud jste nováčkem je lepší zaujmout pozici na spodní příčce. Předčasný odchod provětrává potírnu a snižuje účinek ceremoniálu.

(Pozn.: V případě nepřítomnosti saunéra, nebo zrušení saunového ceremoniálu je služba finančně nenárokovatelná.)

SS_ceremonial_mala.jpg