Bazén:2
Sauna:0
Venek:1270
Bazén: 31 °C
Whirpool: 34 °C
Venek: 25 °C

11. 11. 2018 - SAUNOVÁNÍ DĚTÍ

11.11.2018 10:00 - 11:30

 

I my máme děti a rádi bychom s nimi chodili do sauny a posilovali jejich imunitu, umožnili jim vychutnat si saunování zábavně a bez omezení.

Je jasné, že když do „běžné“ provozní doby sauny přijdeme s dítětem, které je plné dojmů a tyto nám hlasitě sděluje, nemusí se to ostatním návštěvníkům sauny líbit. Víme, že teplota sauny pro děti musí být nižší, a že snížení teploty při saunování široké veřejnosti není možné. A tak i letos opět přicházíme se SAUNOVÁNÍM DĚTÍ S RODIČI.

 

Každou neděli od 10 hodin do 11:30 hodin je sauna k dispozici pouze vašim dětem a vám.

 

Do ceny běžného vstupu jsme přidali: prostěradlo, dětský čaj, deku, dětskou hudbu a audio pohádky či hračky.

Náš personál je školen pro saunování dětí a rád vám poradí, jak děti saunovat a jak se chovat po sauně. Samozřejmostí je vhodné saunovací prostředí, hlavně snížená teplota saunování, která bude vašim dětem i vám přínosem a přinese vám příjemně strávené společné chvilky.


Proč chodit s dětmi do sauny?

Pravidelné saunování dětí:
- posiluje imunitu a utužuje zdraví
- příznivě ovlivňuje léčbu astmatu
- zkvalitňuje spánek dítěte i rodičů
- podporuje vztah dítě-rodič
- podporuje hygienické návyky dětí

Zkušenosti ukazují, že děti, které se pravidelně saunují, jsou, mimo jiné, méně často postiženy nemocemi horních dýchacích cest a v případě, že onemocní, je průběh nemoci lehčí a bez komplikací. Pro skutečný efekt saunování je třeba chodit pravidelně 1x týdně po dobu alespoň šesti týdnů (nejlépe celoročně).

„Nebýt slunce, nejsme tady. Sluneční tepelná energie vytvořila podmínky pro vznik života, jeho vývoj až k člověku vzpřímenému a moudrému. Zdroj tepla v primitivních teplovzdušných lázních poskytl člověku přiměřené prostředí nejen k životu, ale k získání opakovaného psychosomatického efektu. Tyto lázně později nahradila již zdokonalená sauna, hmotný podklad pro saunovou lázeň a pro její užití lidmi všech věkových kategorií, tedy i dětí“. (Antotín Mikolášek – Saunujeme děti 2007)

 

Sauna – místo ke zvýšení imunity vašich dětí (i vás)

Kontaktní osoba: paní Ing. Jana Adamczyk Vicherová, jana.vicherova@sportplex.cz
Zpět